Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

837

На 29 септември, 2018 година, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Ефимија и преподобниот Доротеј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleПразникот Крстовден во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (18-та Недела по Педесетница)