Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (17-та Недела по Педесетница)

1012

На 23 септември, 2018 година, во 17-тата Недела по Педестница, во Неделата пред Воздвижението на Чесниот и Животворен Крст, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (17 - та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (17-та Недела по Педесетница)