Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1321

На 12 мај, 2018 година, во саботата на шестата седмица по Велигден, кога се празнува споменот на 9-те маченици во Кизик и на светиот Мемнон Чудотворец, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleДа се бориш со гревот - ете тоа е во твоите сили, а да се искорени - тоа е Божјо дело
Next articleОсновите на духовниот живот се љубовта и смирението