Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Мала Богородица)

821

На 21 септември, 2018 година, на празникот Раѓање на Пресвета Богородица, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Перт