Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

769

На 11 септември, 2018 година, кога се празнува чесниот спомен на отсекувањето на главата на светиот Јован Крстител и споменот на светиот маченик Спасо Радовишки, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната Црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (15-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг