Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1002

На 1 септември, 2018 година, во саботата на 14-тата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Андреј Стратилат, постраданите со него и преподобниот Теофан Македонски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена и Света Божествена Литургија.

Previous articleУспение на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (14-та Недела по Педесетница)