Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

863

На 25 август, 2018 година, во саботата на 13 – тата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Аникита и Фотиј и свештеномаченикот Александар епископ Комански, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleПразникот Преображение Господово во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (13-та Недела по Педесетница)