Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1204

На 29 април, 2018 година, во Четвртата недела по Велигден – на Раслабениот, кога се празнува споменот на светите маченички Агатија, Хионија и Ирина и на светиот Василиј Острошки, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleОдбележан јубилејот по повод 40 годишнината од големото осветување на црквата Св. Никола - Престон
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон