Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (10-та Недела по Педесетница)

1288

На 5 август, 2018 година, во 10-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Трофим, Теофил и другите 13 пострадани со нив, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (10-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (10-та Недела по Педесетница)