Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

790

На 4 август, 2018 година, во саботата од десетата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светата Марија Магдалена, светиот свештеномаченик Фока и преподобниот Корнилиј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Илинден)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (10-та Недела по Педесетница)