Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Илинден)

773

На 2 август, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот пророк Илија и светите Пречистански маченици, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Илинден)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Илинден)