Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Деветта Недела по Педесетница)

1091

На 29 јули, 2018 година, во 9-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици:свештеномаченик Атиноген и неговите десет ученици и светата маченичка Јулија, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Деветта Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Деветта Недела по Педесетница)