Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

886

На 28 јули, 2018 година, во саботата на деветтата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Кирик и Јулита и на светиот Владимир Киевски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Собор на Свети Архангел Гавриил)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Деветта Недела по Педесетница)