Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Осма Недела по Педесетница)

879

На 22 јули, 2018 година, во Осмата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Панкратиј Епископ Тавроменски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ, се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Осма Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Осма Недела по Педесетница)