Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Седма Недела по Педесетница)

1032

На 15 јули 2018 година, во Седмата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на полагањето на ризата на Пресвета Богородица во црквата во Влахерна, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Никола во Престон (Седма Недела по Педесетница)
Next articleДуховни параболи: Нов живот