Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

904

На 23 јуни 2018 година, во саботата на четвртата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Тимотеј Пруски и светиот маченик Александар, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук , Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleКој верува - љуби и се жртвува
Next articleШто значи надежта во Бога?