Света Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин

893

На 10 март 2018 година, во саботата од Третата седмица на Великиот Пост, кога се празнува споменот на светиот Тарасиј Архиепископ Цариградски и преподобниот Пафнутиј Велики, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниците се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous articleМало Повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleКрстопоклона Недела во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам