Света Литургија во манастирот Роклин

1607

На 11 ноември, 2017 година, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Анастасија Римјанка, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous article20 годишен јубилеј од постоењето на МПЦО Света Петка во Мил Парк, Мелбурн
Next articleИнтервју со Бога