Света Литургија во манастирот Роклин (22 Недела по Педесетница)

1659

На 5 ноември 2017 година, во 22-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Јаков брат Господов, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (22 Недела по Педесетница)
Next articleПросјакот ја испружува раката за да ти го пружи Царството Небесно