Света Литургија во манастирот Донибрук (24-та Недела по Педесетница)

1612

На 19 ноември 2017 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на Светиот Павле Исповедник – Патријарх Цариградски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (24-та Недела по Педестница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица Пречиста во Ливерпул (24-та Недела по Педесетница)