Света Литургија во манастирот Донибрук (23-та Недела по Педесетница)

1624

На 12 ноември, 2017 година, во 23-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Клеопа и светите маченици Зиновиј и Зиновија, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (23-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (23-та Недела по Педесетница)