Света Литургија во манастирот Донибрук

1280

На 8 Ноември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Димитриј Солунски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук се богослужеше богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам