Света Литургија во манастирот Донибрук (Трета Недела по Педесетница)

979

На 17 јуни 2018 година, во Третата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Митрофан Патријарх Цариградски и на светите Марта и Марија, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Трета Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Трета Недела по Педесетница)