Света Литургија во манастирот Донибрук (Шеста Недела по Велигден)

1070

На 13 мај, 2018 година, во Шестата Недела по Велигден, кога се празнува споменот на светиот апостол Јаков и на светиот Игнатиј Брјанчанинов, во манастирот Свети прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Шеста Недела по Велигден)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Шеста Недела по Велигден)