Света Литургија во манастирот Донибрук (Сирна Недела - Прочка)

1405

На 18 февруари, 2018 година, во Сирната Недела (Прочка), кога се празнува споменот на светите маченички Агатија и Теодула, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога, се причести со Светите Христови Тајни и просеше Божји благослов за започнување на богоугоден Велигденски пост.

Previous articleЗаврши наставата на Летниот камп по православна веронаука во Соборната црква во Сиденхам
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Сирна Недела - Прочка)