Света Литургија во манастирот Донибрук (Сретение Господово)

1285

На 15 февруари, на празникот Сретение Господово, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Сретение Господово)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Сретение Господово)