Света Литургија во манастирот Донибрук (Свети Три Светители)

1345

На 12 февруари, 2018 година, кога Црквата го празнува споменот на светите три ерарси, великите учители: светите Василиј Велики, Григориј Богослов и Јован Златоуст, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела Месопусна)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Свети Три Светители)