Света Литургија во манастирот Донибрук (Недела Месопусна)

1151

На 11 февруари, 2018 година, во Неделата Месопусна, кога се празнува споменот на пренесувањето на моштите на светиот Игнатиј Богоносец, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела Месопусна)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела Месопусна)