Света Литургија во манастирот Донибрук (Недела на Блудниот син)

1334

На 4 февруари 2018 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот апостол Тимотеј и преподобниот маченик Анастасиј Персиски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела на Блудниот син)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Блудниот син)