Света Литургија во црквата Свети Седмочисленици во Футскрај

886

На 8 декември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот отец наш Климент Охридски, во црквата Свети Пантелејмон и Свети Седмочисленици во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleПразникот Воведение на Богородица во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук