Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам

1404

На 19 декември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот Николај Архиепископ Мирликиски, во црквата Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleПокајанието е обнова на Крштението