Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (24-та Недела по Педесетница)

1414

На 19 ноември 2017 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на Светиот Павле Исповедник – Патријарх Цариградски, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (24-та Недела по Педесетница)
Next articleСобор на Архангел Михаил во црквата Свети Илија во Футскрај