Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (23-та Недела по Педесетница)

1489

На 12 ноември, 2017 година, во 23-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Клеопа и светите маченици Зиновиј и Зиновија, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (23-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (23-та Недела по Педесетница)