Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам

1227

На 8 Ноември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Димитриј Солунски, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија на која верниците се заблагодарија на Бога и ги примија Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон