Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (22 Недела по Педесетница)

1681

На 5 ноември 2017 година, во 22-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Јаков брат Господов, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (22 Недела по Педесетница)
Next article„Бог над сѐ“ - Лудвиг Ван Бетовен