Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Илинден)

1075

На 2 август, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот пророк Илија и светите Пречистански маченици, во Соборната црква ражање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleGod's Story: St. Elijah
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Илинден)