Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Деветта Недела по Педесетница)

929

На 29 јули, 2018 година, во 9-тата Недела по Педесетница кога се празнува споменот на светите маченици: свештеномаченик Атиноген, неговите десет ученици и светата маченичка Јулија, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Деветта Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Деветта Недела по Педесетница)