Света Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела Месопусна)

1176

На 11 февруари, 2018 година, во Неделата месопусна, кога се празнува споменот на пренесувањето на моштите на светиот Игнатиј Богоносец, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела Месопусна)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела Месопусна)