Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам

1276

На 9 Јули 2017 година, во 5 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Давид Солунски, во Соборната Црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук
Next articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук