Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам

856

На 19 декември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот Николај Архиепископ Мирликиски – Чудотворец, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleМолитвено одбележан храмовиот празник во црквата Свети Никола во Перт