Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (27-ма Недела по Педесетница)

847

На 2 декември 2018 година, во 27-мата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Авдеј и на светите маченици Варлаам и Јоасаф, Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија вo манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (27-ма Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (27-ма Недела по Педесетница)