Света Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам

879

На 8 ноември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Димитриј Солунски – Мироточив (Митровден), во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук