Света Литургија во Соборната Црква во Сиденхам (Недела на Сите Светии)

1208

На 03 јуни, 2018 година, во Неделата на Сите Светии, кога Црквата го празнува споменот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Ливерпул, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Сите Светии)
Next articleХристијанската вера ни е доверена