Света Литургија во Соборната Црква - Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн

1434

На 18 Јуни 2017 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Доротеј и преподобниот Теодор Пустиник, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

   

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј.
Next articleДа се молиш значи да се смириш