Света Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1463

На 9 Јули 2017 година, во 5 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Давид Солунски, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

            

Previous articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј