Света Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1370

На 13 Август, во 10-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Евдоким, светата маченичка Јулита и на светиот Јосиф Ариматејски, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Неделна утрена и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук
Next article10-та Недела по Педесетница - Архиерејска Литургија во црквата Свети Никола во Перт