Света Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1385

На 8 Август, кога се празнува споменот на преподобната маченичка Параскева Римјанка, во црквата Свети Илија во Футскрај се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и причести со светите Христови тајни.

Previous articleАрхиерејска Вечерна богослужба во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл, Мелбурн
Next articleСвета Литургија во црквата на Свети Великомаченик и Исцелител Пантелејмон и Светите Седмочисленици во Футскрај, Мелбурн