Света Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1260

На 6 Август, во 9 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата маченичка Христина и на светите маченици Борис и Глеб, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Божествена Литургија во Соборната Црква, Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам
Next articleАрхиерејска Света Божествена Литургија во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн