Света Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1439

На 30 Јули 2017 година, во Осмата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Марина Антиохиска (Огнена Марија) и прeподобниот Лeoнид Устнeдумски, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

  

Previous articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук
Next articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук