Света Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1341

На 23 јули 2017 година, во 7 – та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на 45 – те Никополски маченици и на преподобниот Антониј Печерски, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

       

Previous articleСвета Божествена Литургија во Соборната Црква, Раѓање на Пресвета Богородица, Сиденхам
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј